Technology in the Classroom

Приложения и платформи, които могат да се използват за разработване на елементи на урока: 

https://wheeldecide.com/ - Дава възможност да се използва като колело на късмета (въртящо се колело, което учителят може да използва за различни състезания или други форми за проверка на знанията на учениците).

i-nigma (за сканиране на QR кодове) - Превръща камерата на телефона или таблета в четец на баркодове. Използването на приложението дава възможност учителят може да задава домашна работа или да подготви упражнения, които учениците да правят по време на час предоставяйки им баркода, който те да сканират със смарт телефоните си.

https://www.qrcode-monkey.com/ - приложение за създаване на QR кодове.

https://spark.adobe.com/about/page - за създаване на електронни страници, дневници, покани, newsletter и др.

Paper - приложение на таблет Apple iPad, модерно средство за писане и рисуване. Дава възможност да бъдат заместени хартията и боите с нови технологии. 

https://www.flickr.com/https://unsplash.com/https://pixabay.com/, Google images - сайтове, от които могат да се изтеглят подходящи изображения безплатно.

https://quizlet.com/ - приложение, което дава възможност за създаване на тестове, както използване на готови материали от други учители, споделени в мрежата. Готовият тест се генерира чрез линк и се изпраща на учениците за решаване.

https://app.wizer.me/ - за създаване на различни по вид работни листове. Всеки учител, който има регистрация може да споделя свои материали, както и да ползва разработени и споделени от други учители.

Explain everything - приложение на таблет Apple iPad, което дава възможност за разработване на уроци с функциите на интерактивна дъска - различни начини на визуализация - снимки; рисуване, писане със специална писалка и др.

https://padlet.com/ - дава възможности за интерактивни визуализации на създадените материали (платен достъп).

https://kahoot.com/ - готови игри (на английски език) и други обучителни материали или за създаване на собствени тестове от учителите. Може да се ползват за провеждане на състезания по време на час. Дава възможност да се играе индивидуално или групово (на телефона или на компютър). Приложението позволява да се прикачват видео клипове, картинки и др. Задачите могат да бъдат от различен тип - отворени въпроси; затворени въпроси; пъзел; изследване; дискусия и т.н. Дава възможност да се отчита с хронометър времето за отговор.

сайта на BBC Radio 4 и https://soundcloud.com/ - За безплатно ползване на видео и звукови материали в часовете по английски език. 

Windows Movie Maker - за работа с видео и аудио файлове (отрязване на части; монтиране и т.н.)

iMovie на таблет Apple iPad - приложение за създаване на видео клипове.

  • За работа в Windows със същата цел могат да се използват приложенията Adobe Spark и Power director. 

https://www.hpreveal.com/ - приложение за телефон, което превръща обикновена картинка в 3D изображение. 

https://www.socrative.com/ - платформа, която дава възможност да се създават различни тестове и материали, които да се предоставят на учениците за ползване онлайн (наподобява функциите на https://moodle.com/).  

 Използване на образователни игри за подпомагане на обучението:

https://www.freegamestart.com/

https://www.english-online.org.uk/ 

https://www.scootle.edu.au 

https://freerice.com - игри по различни учебни предмети (английски език; математика; химия; география и др.)

https://www.topmarks.co.uk/ - игри, подходящи за по-малки ученици (до 14 години)

https://playspent.org (игра Spent) - интересна игра, която може да се използва в час по чужд език по професията. Сценарият е направен така, че съчетава знанията и уменията по икономика с тези по чужд език (английски език).

https://www.bombmanual.com/ - платена игра. Комуникира се през телефон (Viber, Messenger) или друг вид устройство (радиостанция). Единият ученик се намира в друго помещение (мястото, където се намира бомбата) и по указанията на останалите трябва да я обезвреди. 

Сайтове с видео материали и готови видео уроци:

https://lessonstream.org/

https://viralelt.wordpress.com/

https://film-english.com/


Reader Pen - дигитално устройство за сканиране и запаметяване на текст. Pen Reader разполага и с микрофон, който позволява да се записват гласови бележки. Езиците, които поддържа са британски английски, американски английски, испански и френски. Може да се използва за подпомагане на четенето (при деца с дислексия). Съдържа електронни речници - при сканиране на дума, автоматично може да бъде преведена на друг език (от поддържаните в устройството).




Този проект е финансиран с подкрепата на Европейската комисия. Публикацията отразява единствено възгледите на авторите. Европейската комисия и Националната агенция НЕ са отговорни за начина, по който представената информация може да бъде използвана. 

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started